yApple.cz

Zcela nový design iPhonů přijde až v roce 2017
Spolehlivý analytik Ming-Chi Kuo z KGI vydal dnes novou zprávu, ve které předpovídá zajímavou budoucnost pro iPhony. Zcela nový design má přijít až v příští roce a vycházet má z designu iPhonu 4!

Nový design až příští rok

Kuo se domnívá, že Apple nepředělá design iPhonu tento rok, jak by se dalo předpokládat, ale že se tak stane až v roce příštím. Tento rok by měl Apple koncem roku představit iPhony 7 a příští rok teoreticky iPhony 7s. Že by ale došlo ke změně designu u "s" modelu je nepravděpodobné. Je tedy otázkou co vlastně Apple v tomto roce, kdy vydal iPhone speciální edice - iPhone SE, a v roce příštím představí. Možná to bude příští rok rovnou iPhone 8. V tomto roce přijde nejspíš iPhone 7 o 3,5mm audio jack konektor, ale design zůstane velice podobný.

Následující obrázek je z patentové přihlášky, kterou Apple podal před 3 lety.

Zcela nový design iPhonů přijde až v roce 2017

Návrat k oblíbené konstrukci s novým tvarem

V aktuální zprávě Kuo říká, že iPhone s novým designem přijde příští rok a bude mít skleněné tělo nejspíš se zaobleným displejem typu AMOLED. Zcela nový design má vycházet z designu iPhonu 4! iPhone v roce 2018 má mít skleněnou zadní i přední část v kovovém rámu. Tvarový faktor má být ale zcela nový. Kuo předpovídá úzký kovový rám a mnohem lepším uchopením.

Plus verze s větším displejem

Analytik také veří, že s novým designem, a hlavně novým tvarem, přijde Apple v roce 2017 s iPhonem s úhlopříčkou displeje o velikosti 5,8". Výsledný tvar by přitom měl být menší než současné Plus verze. To znamená, že by mělo konečně dojít ke zmenšení vrchních a spodních pasů. 5,8" model by nahradil 5,5" - současné Plusko.

Do toho všeho se ještě plete spekulovaný iPhone Pro s duálním fotoaparátem..

Bezdrátové nabíjení

V roce 2017 prý dostane iPhone také bezdrátové nabíjení, ale Kuo neříká, jak by mělo vypadat. Teoreticky by mohlo jít o bezdrátové nabíjení s delším dosahem.

Zdroj: 9to5mac.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz