yApple.cz

WSJ: Na tajném Apple projektu elektrického auta pracuje několik stovek lidí už rok!
Wall Street Journal píše, že několik stovek Apple zaměstnanců tajně pracuje na vytvoření elektrického vozidla značky Apple. Projekt má kódové označe "Titan", nachází se v počáteční fázi konstrukce a prý vypadá jako minivan.

Projekt elektrického auta měl Tim Cook schválit už před rokem a projekt dostal na starost bývalý manažer Fordu, Steve Zadesky. V souvislosti se zprávou z minulého týdne o lákání zaměstnanců Tesly na tučné bonusy, dostal prý Zadensky za úkol najmout 1000-hlavý tým odborníků z řad různých společností.

Financial Times píše, že Apple také najal prezidenta a CEO společnosti Mercedes-Benz Research & Development Johanna Jungwirtha, spolu s dalšími výkonnými pracovníky z automobilového průmyslu. Všichni mají pracovat na výzkumu a vývoji tajného projektu elektro auta. Také píše, že Sir Jonathan Ive se pravidelně schází s vedoucími pracovníky z automobilového průmyslu a některým nabízí práci.

WSJ: Na tajném Apple projektu elektrického auta pracuje několik stovek lidí už rok!

WSJ dále píše, že tajná laboratoř se nachází jen pár kilometrů od Apple sídla v Cupertinu. V současné době se prý pracuje na robotice a zkoumají se materiály.

Apple se prý také už setkal s významnými dodavateli v automobilovém průmyslu.

Nedávno byly také pozorovány minivany osazené soustavou mnoha kamer.

Co myslíte, pracuje Apple skutečně na svém elektrickém autě? Pro společnost velikosti Applu a její obří hotovost by to mohla být správná cesta, kam Apple dále nasměřovat..

Zdroj: 9to5mac.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz