yApple.cz

Věděli jste, že Facebook nebo Twitter vědí jaké máte stažené aplikace? iOS 9 to změní!
iOS 9 bude také ve znamení zvýšení bezpečnosti a hlavně ochrany osobních údajů. Během WWDC 2015 zopakoval Craig Federighi (viz obrázek výše) to co v poslední době nahlas říká především Tim Cook, tedy že Apple nechce znát naše osobní údaje. Dále že Siri a funkce hledání jsou zcela anonymní, nejsou spojeny s Apple ID, nejsou spojeny s jinými službami Applu a nejsou sdíleny s žádnými třetími stranami ani vládami. Nové VPN API pak umožní blokovat v Safari na iOS různé vyskakovací stránky, cookies, reklamy atp.

Apple také plánuje zakázat přístup inzerentům k informaci o vašich stažených aplikacích. Osobně jsem nevěděl, že jim je tato informace zpřístupněna a trochu mě to překvapilo. Tato informace v praxi slouží například Facebooku a Twitteru pro lepší cílení reklamy, aby vám nepropagovali to co už máte stažené. Mohou ale nakládat po svém i s informacemi jako: kolik máte aplikací, kolik her a aplikací a jakých a pak si dělat statistiky atp. Zdroj píše, že inzerenti zneužívají komunikační rozhraní API v iOS s názvem "canopenURL", které k získávání informace slouží. Nepíše ale jak konkrétně. V iOS 9 jim už tato informace poskytnuta nebude.

Je dobré vědět, že Apple na naše soukromí myslí, nebo to alespoň tvrdí, a že iOS 9 na tom bude s bezpečností zase o něco lépe.

Níže naleznete asi nejzajímavější články o bezpečnosti a soukromí za poslední dobu, které se přímo dotýkají každého z nás..

Zdroj: www.macrumors.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz