yApple.cz

V Applu vypláceli bonusy. Tim Cook musí začít létat soukromým letadlem
Protože se Applu ve fiskálním roce 2017 vedlo, získal CEO Applu celkem přibližně 102 milionů dolarů. Částka je složená z platu 3,06 mil. dolarů, bonusů ve výši 9,33 mil. dolarů a další odměny v hodnotě 89,2 mil. dolarů za dlouhodobý úspěch.

Nejvýše postavení zaměstnanci Applu, mezi které patří Luca Maestri, Angela Ahrendtsová, Johny Srouji, Dan Riccio a Bruce Sewell, získali bonusy nad 3 miliony dolarů, přičemž jejich odměny, včetně odměn za platy a ceny akcií, činily přibližně 24,2 milionů dolarů. Za dlouhodobou činnost dostala další ocenění Angela Ahrendtsová, šéfka maloobchodu Apple, cca 24 milionů dolarů.

Podle nové vnitřní letové politiky Applu, zavedené v roce 2017, musí nyní nejvyšší představitel Applu využívat soukromé letadlo pro všechny obchodní i soukromé cesty. Nařízení je z důvodu bezpečnosti a efektivity pro velmi viditelnou úlohu generálního ředitele.

Během roku 2017 dosáhly náklady na osobní leteckou dopravu Tima Cooka na 93 109 dolarů. Společnost Apple vynaložila dalších 224 216 dolarů na bezpečnost Tima Cooka.

Zdroj: www.macrumors.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz