yApple.cz

Skvělé novinky o iPhone 8 kamerách
iPhone 8 osloví zákazníky novým OLED displejem přes celou přední stranu, a díky tomu i novým "úspornějším" designem s minimálními rámečky, ale ještě větším lákadlem budou pravděpodobně kamery. Novinek je hned několik.

iPhony obecně jsou, a vždy byly, jedny z nejlepších fotomobilů. Apple se na schopnosti fotoaparátů úzce zaměřuje, přichází s novinkami hardwarovými i softwarovými, patentuje spoustu technologií, a také vyzdvihuje schopnosti iPhone kamer v reklamách.

4K při 60 FPS!

Podle dalšího kódu z firmwaru HomePodu se dozvídáme, že iPhone 8 bude nejspíš umět natáčet 4K videa s 60 snímky za sekundu! Tuto metu dosud nepokořil žádný smartphone. Apple by byl tedy historicky první, komu se to povedlo. Smartphony, včetně iPhonů 7, zatím zvládají "pouze" 4K při 30 fps. K zaznamenávání 4K@60FPS je to velký skok. Podstatně se zvýší nároky na rychlost úložiště a výkon procesoru. Apple A11 dostane zabrat. Bohužel spotřeba kapacity baterie při natáčení takového videa bude nevyhnutelně velká.

Trochu matoucí je, alespoň pro mě, že uváděná podpora 4K@60FPS je i pro přední kameru. Na přední kameru jsou tyto parametry jednoduše trochu (trochu hodně) moc. Jak technicky, tak prakticky.

Sami se v budoucnu v praxi přesvědčíme, jak často sáhneme po volbě 4K@60FPS při natáčení videí, ale zvýšení výkonu přinese pravděpodobně i podporu pro vyšší počet snímků pro nižší rozlišení. Reálných by mohlo být 120 fps pro 1080p, nebo 480 fps pro 720p!

Skvělé novinky o iPhone 8 kamerách

SmartCamera

Další skvělou zprávou odhalenou z firmwaru HomePodu jsou funkce tzv. "Chytré kamery". Kamery v iPhonu 8, za podpory iOS 11, budou schopné detekovat různé scény a fotografické podmínky. Budou také schopny detekovat obličeje, rozeznat zvířata nebo děti.

Představte si například, že iPhone sám rozpozná scénu s ohňostrojem, se západem slunce, zasněženou scénu, nebo rychlou sportovní scénu a vše sám automaticky nastaví pro co nejlepší výsledek.

Dále se v kódu objevuje funkce "freezeMotion", která bude pravděpodobně umět automaticky zachytávat optimální snímky u rychle pohybujících se objektů.

Poslední odhalenou vlastností fotoaparátu je schopnost rozeznat dokumenty a QR kódy.

Skvělé novinky o iPhone 8 kamerách

Skvělé novinky o iPhone 8 kamerách

Zdroj: www.macrumors.com | www.macrumors.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz