yApple.cz

TIPY a TRIKY jsou stále aktuální i pro iOS 6.x!

S novým iOS 5 a iCloudem se objevilo několik problémů a zásadních novinek. Musíme si uvědomit, že filozofie systému je překopána a trochu se do ní musíme dostat. Následující rady, tipy a triky by vám mohli usnadnit přechod.

Vlastní vibrace a výstrahy bleskem s iPhonem

V iPhonu s iOS 5 si lze naťukat vlastní vibrace! Nejdříve je nutné vlastní vibrace povolit: Nastavení -> Obecné -> Zpřístupnění -> Vlastní vibrace. Na stejném místě zapnete upozorňování bleskem - Výstrahy bleskem LED. Vlastní vibrace vytvoříte: Nastavení -> Zvuk -> Vibrace -> Vytvořit novou vibraci.

Úprava fotek v Obrázcích

Úpravy obrázků lze provádět při otevření jednotlivého obrázku přes tlačítko vpravo nahoře Upravit. Obrázky lze otočit, automaticky vylepšit (úprava barvy a expozice), odstranit červené oči, nebo oříznout.

Focení ze zamknutého iPhonu

Zmáčkněte 2x home button a ikonu fotoaparátu vpravo dole. Nezapomeňte, že jako spoušť už funguje tlačítko pro zvyšování hlasitosti.

Jak nastavit umístění v připomínkách

V Připomínkách v iOS 5, lze nastavit (Vytvořit novou připomínku -> Připomenout -> V místě) reakci na základě umístění. Buď na základě opuštění lokace, nebo po příchodu do lokace. Lokace nelze nastavit zadanou adresou, nebo označením na mapě. Pouze vybrat z adres uvedených v kontaktech, nebo tu na které se aktuálně nacházíte. Zde by mohl Apple aplikaci vylepšit. Nastavit lokace lze pouze na iPhonech! Negativní složkou funkce je aktivní GPS po celou dobu aktivní připomínky - tedy nezanedbatelně zvýšené zátěže baterie.

Nechte si přečíst text

Zajímavá funkce v iOS 5 je schována v Nastavení -> Obecné -> Zpřístupnění -> Přečíst výběr. Od aktivace této funkce si můžete nechat česky přečíst jakýkoliv označený text.

Vlastní klávesové zkratky

Jednoduché ulehčení práce při psaní textu. Obecné -> Klávesnice -> Přidat novou zkratku... Od této chvíle když napíšete vámi definovanou zkratku slova, webovou adresu, nebo třeba dlouhatánsky login a mezeru, napíše celá fráze.

Nastavení vyzváněcích tónů a koupě nových

Apple přidal mnoho nových vyzváněcích tónů, které lze nyní nastavit u daleko širší škály operací. Vyzkoušejte na Nastavení -> Zvuk. Nové tóny koupíte v iTunes -> Tones.

Efektivnější kalendář

V kalendáři lze konečně události snadno prstem přesouvat a nastavovat jejich délku trvání. Novou událost lze vytvořit podržením prstu na konkrétním dnu, nebo čase.

Chyba 3200

Nejpalčivějším problémem se hned z kraje stala chyba 3200, která se objevuje při aktivaci zařízení. Chyba je způsobena přehlcením Apple serverů.

Řešení: Zkuste opakovat celý postup později. Chyba jde obejít "ruční" instalací iOS 5 přes podržený Alt a kliknutí na Aktualizovat. Následně vyberte stažený iOS 5 v PC. Nejprve ho dejte vyhledat, má koncovku *.ipsw.

Chyba s provedením počáteční zálohy (backup)

Řešení: Uvolněte dostatek místa na disku, klidně tolik jak velká jsou úložiště na vašich iOS zařízeních.

Jak na iCloud data na Windows?

Řešení: iCloud Control Panel pro Windows - Přístup k iCloud datům na PC s Windows

Zmizel vám Osobní hotspot v iPhonu?

Řešení: Běžte do Nastavení -> Obecné -> Síť -> Osobní hotspot Zde ho zapněte a vyčkejte na aktivaci. Nyní by se měl zase objevit na úvodní stránce nastavení.

Nepomohlo. Běžte do Nastavení -> Obecné -> Obnovit -> Obnovit nastavení sítě.

iCloud a synchronizace

Při instalaci iOS 5 volíte, zda chcete zálohovat na iCloud, nebo do PC. Od tohoto nastavení se odvíjí další práce se zařízeními.

Při záloze na iCloud

Záloha se provádí automaticky při zapnuté Wifi (a pouze přes WiFi!) pokud je zařízení současně nabíjeno (PC i nabíječka)

Při záloze do PC

Můžete zálohovat přes kabel (podstatně rychlejší), nebo WiFi.

Záloha přes WiFi do PC se provede na vyvolání akce tlačítkem Synchronizovat pokud je WiFi zapnuta a současně je zařízení nabíjeno (PC i nabíječka)! To je velmi důležité, protože i když máte zařízení připojeno k PC (nabíjí se) a současně zapnuté WiFi, synchronizuje se přes WiFi, nikoliv přes kabel! Pro rychlou synchronizaci přes kabel je nutné mít vypnutou WiFi, nebo mít vypnuté synchronizování přes WiFi v iTunes na první záložce v sekci Volby. Doporučuji zejména při první synchronizaci po aktualizaci na iOS 5!

Kde způsob zálohování změnit?

Řešení: V iTunes v PC na první záložce zapojeného zařízení je sekce Zálohování. V iZařízení: nastavení -> iCloud -> úložiště a zálohy -> zapnout zálohu iCloud

Jak ušetřit místo v iCloud?

Zjistili jste, že po první synchronizaci do iCloudu vám nezbylo z přidělených základních 5GB mnoho místa?

Řešení: Jděte do nastavení -> iCloud -> úložiště a zálohy -> Spravovat úložiště -> vyberte zařízení, rozklikněte všechny položky a smažte nedůležité a objemné zálohy. Například obsahy magazínů.

ipad-iclou-uloziste-misto.PNG

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz