yApple.cz

Podívejte se na budoucnost smartphonů s ohebnými displeji (Video)
Pozor, řítí se na nás! Někdo se nemůže ohebných displejů dočkat, někdo je předem zavrhuje a najdou se i tací, kteří o nich ještě, ve spojitosti se smartphony, neslyšeli. Pravdou ale je, že je výrobci chystají a že to bude velké. Není přitom předem jasné, jestli se technologie setká s prodejním úspěchem. Bezpochyby ale půjde o velké lákadlo. Snad výrobci představí opravdu povedené první zařízení, která zároveň nebudou příliš drahá.

Když se ale podíváte na následující video, uvidíte, že technologie je vlastně připravena a hlavně jak by smartphony měly vypadat a pracovat. Důležitá je, myslím, schopnost pracovat ve dvou režimech - klasickém a rozloženém.

V rozloženém stavu začne smartphone budoucnosti nevyhnutelně suplovat práci tabletů. Konečné důsledky, když se zařízení dobře zapracují, budou hodně zajímavé.

To, že je video o pravděpodobně chystaném Samsungu Galaxy X je nyní celkem irelevantní. Samsung je výrobce displejů, a to je důležité. Samsung možná představí Galaxy X s ohebným displejem již tento rok a příští rok by se technologie mohla rozšířit. Každopádně na tento rok Apple rozhodně nechystá iPhony s flexibilním displejem.

Pravdou je, že smartphony s ohebnými displeji jsme čekali již před několika lety, ale nakonec je vlastně dobře, když přijdou později. První zařízení musí přesvědčit a jednou věcí si můžeme být jisti, Apple přijde s ohebným iPhonem později než konkurence, ale bude to stát za to.

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz