yApple.cz

Plán Applu jak vydělat více na službách
Poslední dobou se Applu vede vydělávat více a více na službách. Dlouhodobé prognózy mluví také jasně, výdělky z prodejů a pronájmů aplikací, filmů a hudby budou tvořit stál větší procento prodejů. Co to znamená? Za služby budeme platit daleko více, protože nemusí být nutně dražší, ale budeme si jich platit více. Taková je budoucnost.

Existují aplikace a hry za jednorázovou částku bez mikrotransakcí (ty máme nejradši), pak tu jsou ty s In App nákupy, a pak ty za které musíte měsíčně platit. Takových ještě není moc, ale představte si situaci, že za několik opravdu dobrých a používaných aplikací budete platit měsíční paušál.

Takový je totiž cíl Applu. Apple na portálu pro vývojáře stále častěji nabádá vývojáře k přejití na tento model a radí jak na to. Z tohoto modelu přirozeně plyne více peněz vývojářům i Applu, který si vezme svá procenta z každé částky.

Věc má i pozitivní dopad. Vývojářům s opravdu perfektními produkty to zaručí stálé příjmy - stabilní finanční zázemí pro vývoj a nám perfektní podporu ze strany vývojářů.

Rozhodovat bude samozřejmě zákazník, jestli bude ochoten platit. Třeba jako za balík grafických aplikací od Adobe na Windowsech a macOS.

Zdroj: 9to5mac.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz