yApple.cz

OS X Yosemite a funkce Handoff na prvním videu
Jednou z bezesporu nejzajímavějších nových funkcí, které Apple představil během pondělní konference byla vychytávka zvaná Handoff. Tato technologie dovoluje OS X Yosemite rozeznat iOS zařízení v určité vzdálenosti okolo něj, a vy tak můžete jednoduše vaši rozdělanou práci přenést z iPadu či iPhonu na svůj Mac a tam v ní pokračovat. Vše pak funfuje i v obráceném směru.

Funkce Handoff každopádně nabízí i možnost převzít hovor, přečíst si sms či vytvořit Hotspot z vašeho iOS zařízení a to pouze prostřednictvím počítače. Váš iPhone tak může například ležet ve vedlejším pokoji v nabíječce a vy budete moci přijmout hovor a přečíst si nové sms přímo na Macu, bez jakékoli manipulace s telefonem. Obě zařízení nemusíte nijak párovat a o nic se starat, vše proběhne automaticky skrz bluetooth. Stačí jen být na obou zařízeních přihlášen pod stejným Apple ID.

Na následujícím videu si tak můžete prohlédnout jak je takové přenášení rozdělané činnosti na iPhonu, jednoduché přenést na svůj Mac. Dle videa vše funguje perfektně, a počítač ihned dokáže zaznamenat jakoukoli aktivitu iPhonu v jeho blízkosti. Všemu jde samozřejmě zamezit jednoduchým pokynem. Vypnutím Bluetooth.
Zdroj: appleinsider.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz