yApple.cz

Zálohy iOS zařízení mohou zabírat mnoho místa na vašem disku. Pokud máte takových zařízení víc (Typicky několik iPhonů v rodině a iPad) a u každého několik záloh, může to být problém. Zvláště pokud jste omezeni diskem menší kapacity.

Rady na začátek

Zálohujte

Nenechte se odradit náročností záloh na váš úložný prostor a zálohujte. Vyhnete se tak komplikacím při ztrátě dat, nebo selhání vašeho iOS zařízení.

Odstranění záloh promyslete

Před definitivním odstraněním záloh se zastavte a zvažte jestli je to nutné. Pokud máte například dost místa na systémovém disku, nebo disku externím bude lepší zálohy prozatím nemazat, nebo přesunout na externí disk než je hned mazat. Smazat je můžete až později.

Smazání zálohy v iTunes

První způsob jak uvolnit místo na disku je odstranit zálohy v iTunes

1. Otevřete iTunes
2. Z nabídky klepněte na Edit -> Preferences
3. Klikněte na kartu Devices
4. Zde uvidíte seznam všech iOS zařízení a jejich záloh, která jste na svých iTunes zálohovali. Označte zálohu, kterou chcete odstranit a zmáčkněte Delete Backup. Pro jistotu budete ještě vyzváni k potvrzení smazání - potvrďte.

Návod - Jak odstranit staré iOS zálohy a uvolnit místo na disku

Neodstraňujte všechny zálohy! Minimálně poslední, ale spíše více, nemažte.

Kde jsou zálohy fyzicky na disku?

Druhou možností je zálohy smazat přímo. Typické umístění Backup složek na počítačích Mac a PC s Windows. Před níže uvedenou cestou bude nejspíš ještě umístění vašeho účtu, např.: User/Jméno..

Mac

/Library/Application Support/Mobile Sync/Backups

Windows

\Application Data\Apple Computer\MobileSync\Backup

Zde naleznete zálohy zdánlivě podivných jmen. Při přímém mazání záloh buďte obzvláště obezřetní! Seřaďte si zálohy podle data a staré nepotřebné smažte.

Zdroj: tipb.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz