yApple.cz

 DFU restore - Když iPad neodpovídá ikonaKdyž už si nevíte rady a nepomáhá ani tvrdý reset - hard reset je na řadě DFU restore. Tento proces uvede iPad (nebo jakékoliv jiné iOS zařízení) do zcela čistého stavu. Dal by se přirovnat k formátování disku na PC. Následně nainstalujeme operační systém iOS znovu a vy budete mít zase svého iPada zcela funkčního. Tento postup platí pro iPady, iPhony i iPody Touch.


iPhone 7: Jak na tvrdý restart, DFU mód a mód obnovy?


Několik dobrých rad jak se starat o iPad

iPad je nejlepší tablet, ale pořád je to složité elektronické zařízení o které bychom se měli dobře starat.

  • Nevystavujte iPad velkým teplotním rozdílům. Zabraňte kondenzaci vodních par. Špatný nápad je například s prochladlým iPadem lézt do sauny..
  • Pravidelně iPad synchronizujte s iTunes. Zabráníte tím případným ztrátám dokumentů vytvořených v aplikacích, nebo pozic odehraných ve hrách. Není nic jednoduššího než po nějaké kolizi obnovit data ze zálohy - tzv. Restore.
  • Dobré je používat ochranný obal, nebo i fólii, ale není to nutné. Osobně používám Apple Case obal, ale fólie se mi zdá zbytečná.
  • Starejte se dobře o baterii ať si zachová dlouho svojí kapacitu. iPad byste měli minimálně jednou za měsíc téměř vybít a souvisle zcela nabít.

A teď už k návodu. Pro jistotu zkontrolujte jestli iPad není pouze vybitý. Toto je poslední řešení a přijdete o všechny uložené dokumenty a herní pozice, které jste vytvořili od poslední synchronizace!

Přímé linky na stažení iOS

Linky na aktuální iOS naleznete zde.

Jak na DFU restore

Před DFU restorem zkuste hard reset - Současné držení zapínacího a Home tlačítka. Objeví se posuvník pro vypnutí. Držte dále obě tlačítka dokud se iPad nerestartuje.

Před uvedením iPadu do DFU módu aktualizujte iTunes (Help -> Check for Updates - aktualizace vyžaduje na PC restart!) a připojte iPad.

  1. Spusťte iTunes a připojte zařízení
  2. Stiskněte a držte tlačítka POWER a HOME současně
  3. Přesně po 10 sekundách uvolněte POWER tlačítko a HOME tlačítko stále držte dokud se neobjeví zpráva. Tlačítko POWER musí být uvolněno dříve než se objeví logo Applu!

Nyní iTunes ohlásí, že je iPad v restore módu a iPad nebude zobrazovat vůbec nic. Pokud je tomu jinak, postup opakujte.

Je možné, že se vám nepovede proces úspěšně provést napoprvé. Pokud zůstane černá obrazovka a zařízení nebude reagovat, postup opakujte a snažte se přesně dodržet postup.

Instalace iOS

iPad je stále připojený!
V iTunes klikneme na RESTORE s přidrženým ALT na Macu, nebo SHIFT ve Windows. Vyhledáte stažený aktuální operační systém a potvrdíte.

Instalace bude trvat několik minut. Pokud se instalace iOS zastaví odpojte iPad a znovu zapojte a opakujte instalaci iOS.

Po úspěšné instalaci se vás iTunes zeptají chcete-li obnovit data z posledního Backupu. Toto je důvod proč svůj iPad zálohovat! V opačném případě máte volbu všechny aplikace do iPadu přetáhnout ručně a vše znovu nastavit!

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz