yApple.cz

Letošními iPhony a iPady Pro si Apple vytvoří technologický náskok před konkurencí
Ne že by každé nové iPhony, a skoro všechny nové iPady, každým rokem nepředběhly ve výkonu konkurenci. Stejně je na tom konkurence, protože vývoj smartphonů, respektive všeho z čeho se skládají, jde neuvěřitelně rychle dopředu. Náskok vzniklý tím, že konkurence má nejlepší smartphon již několik měsíců na trhu je často nevýrazný, ale v marketingové logice hraje roli vše.

Letošní iPhony a iPady Pro ale získají navrch o něco více. Může za to čip Apple A12, který bude Apple vyrábět výhradně u TSMC prémiově 7nm výrobním procesem. V blízké době bude Apple jediným výrobcem smartphonů, který bude mít čipy s takto malým výrobním procesem.

Ani Samsung, ani Qualcomm a ani MedieTek nebudou tímto výrobním procesem disponovat. Společnosti přejdou na tento značně náročný a drahý výrobní proces nejdříve v příštím roce. Tím se Apple dostává do značné technologické výhody.

Letos představené iPhony a iPady Pro, s Apple A12 vyrobený 7nm výrobní technologií, by měly být o 20 - 30 % rychlejší než iPhone X. Možná se vám to nezdá, ale je to velký výkonnostní skok. Pak je tu ještě neméně podstatná věc a tou je podstatně snížená spotřeba.

Jakým výrobním procesem bude vyráběn čip v Apple Watch Series 4 známo není.

Zdroj: 9to5mac.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz