yApple.cz

Kdyby Apple radši představil iPad Air 3!
Zcela jistě se mnou někteří nebudete souhlasit, ale mě nová strategie Applu s 9,7" iPadu Pro vůbec nebaví. Když jsem psal před jeho vydáním článek, že iPad Air 3 bude takový malý iPad Pro, nedocházely mi ještě všechny souvislosti a převládalo nadšení z nových funkcí a výkonu. Nyní, po odhalení všech funkcí a cen, mi dochází, že bych daleko radši viděl iPad Air 3. Bez cingrlátek navíc, kterými Apple udělal z klasického iPadu s 9,7" úhlopříčkou menší iPad Pro!

9,7" iPad Pro je skvělé zařízení, ale Apple si to dobře spočítal a opět se pokouší z nás vytáhnou o nějakou tu tisícovku navíc. Vlastně o dost tisícovek. Nejhorší na všem je, že nejde pouze o ceny, ale i o kapacity! Následující tabulka ukazuje, jak obtížné je se rozhodnout mezi koupí rok a půl starého iPadu Air 2 a 9,7" iPadem Pro. Respektive jak nás Apple tlačí při výběru do kouta.

Kdyby Apple radši představil iPad Air 3!

Nyní většinou volíme rozumnou kapacitu 64 GB, ale tu seženete jen u iPadu Air 2. Pokud vám stačí Air 2 a upgradujete například z iPadu 2, potěší vás sleva 1 500. Ale kdyby Apple vydal klasický iPad Air 3, koupíte iPad Air 2 daleko levněji ve výprodeji, nebo z druhé ruky..

Chcete nový a rychlejší 9,7" iPad a zároveň se nespokojíte s 32GB kapacitou, připravte si 23 590 Kč. To je o 7 400 než by stála 64Gb varianta iPadu Air 3, kdyby byly zachovány ceny..

Nepotřebujete "Pro funkce" (4 reproduktory, podpora Apple Pencil, RAM se bohužel nezvýšila, 12 MPx kamera) a chtěli jste pouze další rychlejší iPad Air 3? Smůla. Můžete si koupit 32GB variantu 9,7" iPadu Pro za 18 790 Kč, kde také přeplácíte původní cenu, nebo skončíte opět u 128GB varinaty za 23 590 Kč.

Kdyby Apple radši představil iPad Air 3!

Kdyby Apple vydal klasický iPad Air 3, bez výše zmíněných vylepšení, ovšem se stejným rychlejším SoC Apple A9, musel (měl) by zachovat cenu, a to by se Applu asi nelíbilo. Kdybych měl něco vzkázat Applu, tak to bude, že takhle rozhodně prodeje nezvýší, a to je jediné o co Applu jde, protože chce zamezit letošní finanční ztrátě z důvodu poklesu prodeje iPhonů.

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz