yApple.cz

Jony Ive sdělil několik zajímavých detailů o novém sídle Applu - Apple Parku
Z rozhovoru s šéfem designu Applu pro Wall Street Journal se dozvídáme nějaké podrobnosti o novém sídle Applu - Apple Parku.

Z rozhovoru se dozvídáme, že první zaměstnanci se stěhují do budovy skutečně již od dubna, jakkoliv vypadá budova stále nedokončená.

Návrhářský tým společnosti bude mezi posledními, který se do kruhového megasídla nastěhuje, a to bude na podzim tohoto roku. Nakonec pojme kosmický areál přibližně 12 000 pracovníků.

Vedení společnosti zaujme 4. patro, včetně Iveho designového studia, Apple Watch týmu a části Siri týmu. Týmy pro Mac, iPad a software budou rozptýleny po středních patrech budovy.

Na obrázku vidíte otevřené prostory kanceláří se stoly u kterých se dá elektricky měnit výška.

Hlavní jídelna Apple Parku bude schopna podat cca 14 000 obědů denně. Zaměstnanci musí za jídlo platit, ale jídlo je dotované. Mimochodem jídelna v Googlu je proslavená svojí kvalitou a jídlo mají plně hrazené.

Vstupní atrium přes všechny 4 patra má mohutné skleněnými dveře o hmotnosti 200 tun!

V kruhovém parku uvnitř budovy budou v pátečních odpoledních hodinách jakési "pivní boudy" s představeními.

Některé ze stromů budou pravidelně sklízeny, jelikož jde o stromy ovocné. Ovoce půjde do jídelny.

Jony Ive si také postěžoval na článek, který Apple obviňoval, že může za nedostatek stromů v oblasti. To je samozřejmě nesmysl. Aby Apple získal dostatek stromů (9 000!), začal spolupracovat s arboristy již před lety.

Jony Ive sdělil několik zajímavých detailů o novém sídle Applu - Apple Parku

Zdroj: www.macrumors.com | www.wsj.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz