yApple.cz

Jednotky - Převod jednotek po česku (Recenze)

Moc dobře si vzpomínám na ty okamžiky dávno ztracené pod prachem času, kdy jsem se potil za lavicí a snažil se zmáčknout do židličky co nejvíc, jen abych nebyl nápadný a nevšimla si mě paní učitelka. Ono by totiž dost možná hrozilo, že by se mě zeptala na něco, co jsem nevěděl. Obzvláště tedy v hodinách fyziky. Tam měla vyučující velice kruté způsoby, jak z nás, nebohých dětí, udělat popletené trouby. Jmenovalo se to “jednotkový diktát”. Házela na nás hodnoty různých veličin a my je museli převádět. On v tom nebyl až takový problém, protože jsme mohli používat fyzikální tabulky. Ale co já? Nepořádník, který je neměl. A pokud někdy ano, stejně jsem je pravděpodobně nechal doma. A pokud nenechal, stejně bych se v té zpropadené knize plné čísel nevyznal…

Ale doba pokročila. Dnes už hravě celou naducanou aktovku nahradí jedno roztomilé mobilní zařízení (třebaže to ještě drtivá většina školství nepochopila) a na každou blbinu se najde užitečná aplikace. Těch na převod jednotek je přehršel a v tom množství si vybere opravdu každý. Co když vám ale nabídnu jeden povedený kousek, navíc od českého autora?

Jednotky - Převod jednotek po česku (Recenze)

Aplikace Jednotky je dílem Aleše Horáka, který není v tomto poli žádný nováček. Na iTunes od něj můžete sehnat například přehlednou aplikace Tabulka prvků, která potěší nejednoho chemikáře nebo aplikaci Mathematical Formulae sloužící k výpočtu všech těch otravných vzorečků, které mi na škole nedaly spát. Ale zpět k Jednotkám.

Ta nabízí velice snadný a intuitivní převod hodnot v 13 kategoriích veličin jako je například čas, objem, síla nebo výkon. V tomto balíčku jsou zastoupeny prakticky všechy ze základní soustavy SI, včetně několika odvozených jednotek a řady jednotek historických, které se sice oficiálně nepoužívají, ale stále na ně narazíte. Dokážu si představit, že by tento seznam mohl být delší, ale zřejmě bych tak udělal radost jen omezené skupině inženýrů sedících v zaprděných kanclech někde poblíž CERNu.

Tou největší předností aplikace Jednotky je její přehledný design, rychlost a bezproblémová funkčnost. Stačí začít psát čísla do řádku zvolené jednotky a hned vidíte výsledky u ostatních. Snadné jako facka. Přesně tyto vlastnosti dokážu na aplikacích ocenit nejvíce. Jednotky tedy můžu s klidným svědomím doporučit všem, kteří s nimi musí čas od času pracovat nebo si chtějí jen pomoci s domácím úkolem. A to i přes to, že je na trhu hromada dalších variant, mnohdy i zadarmo. Velikost investice do této aplikace je minimální. A navíc podpoříte českého autora.

Hodnocení

★★★★

Recenzi napsal: Karel Krajča

Další recenze od Karla Krajči


JednotkyJednotky (9×) €0,89
Přidáno: 11:02 Velikost: 3.6 MB Developer: Ales Horak Verze: 1.3.1
univerzálníčeština

Obrázky: 12345 YouTube

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz