yApple.cz

iPod touch 6. generace je 6-krát rychlejší
Podle prvních testů má iPod touch 6. generace mírně podtaktovaný Apple A8 procesor, ale přesto je mnohokrát výkonnější než 5. generace. SoC Apple A8 osazený v iPhonech 6 je taktován na 1,39GHz, stejný čip v iPodu touch 6. generace je taktován na 1,10GHz nejspíš z důvodu šetření baterie. Apple udává, že nový iPod touch vydrží na jedno plné nabití přehrávat hudbu 40 hodin a video 8 hodin.

V testu Geekbench 3 dosáhl nový iPod touch 6. generace 1357 bodů v single-core testu a 2661 bodů v multi-core testu. Předchozí 5. generace se SoC Apple A5 z roku 2012 dosáhla pouze na 215 a 410 bodů. Nový iPod touch je tedy zhruba 6× výkonnější! Další praktický výkon přináší dvojnásobná operační paměť RAM o velikosti 1 GB, jako u iPhonů 6.

iPod touch 6. generace je prvním Apple zařízením s Bluetooth 4.1, které je rychlejší, ještě více úsporné a spolehlivější než 4.0, které někdy ruší LTE signál.

(V článku Apple aktualizoval iPody touch, iPody nano a iPody Shuffle! jsem chybně uvedl, že jde o 7. generaci iPodu touch. Chyba je již opravena. V generacích a revizích Apple produktů je někdy docela zmatek.)

iPod touch 6. generace je 6-krát rychlejší

Zdroj: www.macrumors.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz