yApple.cz

iPhone SE bude mít identický design s iPhonem 5s a 12 MPx fotoaparát s 4K videem!
První zprávy, že se bude iPhone SE (Tenkrát se mu říkalo iPhone 6c, nebo pouze 4" iPhone) podobat iPhonu 5s zveřejnil osvědčený analytik Ming-Chi Kuo už začátkem listopadu a znovu začátkem prosince minulého roku. V únoru pak redakce 9to5mac zveřejnila jednobarevný schématický render také s tvarem iPhonů 5.

Od té doby se objevilo mnoho spekulací, které si v některých ohledech odporovaly. Šlo o to, jestli bude iPhone SE vypadat jako iPhone 5s, nebo jestli bude mít zaoblené hrany jako iPhone 6.

Konečné spekulace říkají 3 dny před oficiálním představením, že bude design identický (až na mikrodetaily) s designem iPhonu 5s! Žádné oblé hrany tedy u 4" iPhonu SE neočekávejte. Power tlačítko bude nahoře spolu s 3,5 audio jack konektorem. Celkový vzhled by měl být méně lesklý.

iPhone SE bude vybavený SoC Apple A9 s koprocesorem M9, NFC čipem a 12 MPx fotoaparátem s podporou pro natáčení 4K videí jako u iPhone 6s! Stejný fotoaparát je očekáván u 9,7" iPadu Pro, který bude představen v pondělí 21.3. spolu s iphonem SE.

iPhone Se bude nabízen v obvyklých 4 barvách s kapacitami 16 Gb a 64 GB. Cena by měla začínat na 450 dolarech, respektive 450 Eurech.

Zdroj: 9to5mac.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz