yApple.cz

iPad Pro bend test. Apple zapomněl na odolnost (Videa)
Po Bendgate u iPhonů 6 se Apple poučil a současné iPhony jsou téměř neohnutelné. U iPadů je situace složitější. iPady se snáze ohýbají už kvůli svým rozměrům, ale i tady musí Apple zapracovat na podstatném vylepšení odolnosti, vždyť jde prakticky o stejně drahá zařízení (iPad Pro od 22 990 Kč. iPhone Xr od 22 490 Kč). Zvlášť když k tomu je prostor.

První iPad Pro nebylo problém ohnout, ale hrany konstrukce jsou robustnější. O to víc je zarážející, že současná generace s novým designem lze ohnout tak snadno.

Další podobné video, kde uvidíte i škrábání a další namáhání.

Nový "hranatý" design se ohýbá velmi lehce. Ano, vím, že je integrita značně narušena rozbitým sklem, ale i tak lze ohnout až příliš jednoduše. Dokonce jednou rukou ve slabém místě. Navíc video odhaluje, viz vytípnutý screenshot, že okraj u hrany hliníkového šasi skýtá volný prostor. Proč tam není více materiálu, který by iPad Pro vyztužil? Bojím se, že takto náchylná konstrukce by nemusela zvládnout například přisednutí na pohovce, nebo nešťastné upadnutí s kabelkou. Na vyšší odolnost nejspíš máme čekat na další generaci.

iPad Pro bend test. Apple zapomněl na odolnost (Videa)

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz