yApple.cz
iOS 5

Porovnání iPhonů s původními verzemi iOS (Video)
Následující srovnání rychlostí iPhonů s verzemi iOS, které byly aktuální v době vydání jednotlivých iPhonů, vám možná vyvrátí zažitou představu o stále se zvyšující náročnosti iOS. Ve videu jsou porovnány i původní verze iOS s aktuální iOS 9.3.2 na jednotlivých iPhonech. V praxi nejsou rozdíly až tak velké a v benchmarku zaostávají až iPhony 4 a 4s při porovnání s aktuální verzí iOS 9.3.2.

Test rychlosti iOS 5 - iOS 9 na iPhonu 4s (Video)
Když jsme naposledy porovnávali rychlosti iOS 6 a iOS 9 na iPhonech 5 ve video testu od EverythingApplePro, zajímalo vás také, jak si vede iPhone 4s. Jako by vás autoři tohoto kanálu slyšeli..

Slidecut - Tweak pro klávesové zkratky na iOS (Tweak, Jailbreak)
Klávesové zkratky na iOS klávesnicích jsou, zdá se, pro Apple nepřijatelné. Práce s textem (bez externí klávesnice) je možná pouze pomocí označení textu na displeji a zobrazených možností. Slidecut je šikovný tweak pro iOS zařízení, který aktivuje..

Dual Boot Utilita je dostupná, ne však pro běžné uživatele
Hacker winocm si s Dual Boot Utilitou skutečně pospíšil. Nejde ovšem o nějak uživatelsky přívětivé řešení. Winocm vydal celou sadu nástrojů pomocí kterých můžete docílit instalace několika verzí iOS a následného multi-bootování. Problém je, že...

Hacker slibuje dual-boot do iOS 6 a iOS 7 již brzy (Video)
Hacker winocm nejprve na YouTube ukázal funkční nabootování do iOS 5, iOS 6 a iOS 7. Na Twitteru poté stručně napsal, že nástroj pro dvojí zavedení systémů (iOS 6 a iOS 7) bude brzy dostupné pro veřejnost. Přepínat mezi systémy půjde na...

iOS 7 je až na 90 procentech iPadů, iPhonů a iPodů touch, vývojáři by vám poděkovali!
Podle aktuálních dat (10. - 23. březen) analytické společnosti Mixpanel je na iPadech, iPhonech a iPodech touch nainstalována některá z verzí iOS 7 (iOS 7.0 - 7.1) v až 90% případů. Cca na 9% iOS zařízení je nainstalována..

Apple: Na 74% iPadů, iPhonů a iPodů touch je nainstalován iOS 7
Apple na jedné ze stránek pro vývojáře zveřejnil výše uvedený graf, který ukazuje, že teprve po cca 3 měsících od uvedení je nainstalován iOS 7 na 74% zařízení. Ideální příležitost připomenou výsledky před měsícem zveřejněné ankety o oblíbenost iOS 7. Ankety se dosud zúčastnilo krásných..

Žena, které patří původní hlas Siri (Videa)
Seznamte se, toto je Susan Bennett - majitelka hlasu, kterým mluví původní digitální asistentka Siri. Susan Bennett nahrávala hlasy 4 hodiny denně celý měsíc červenec už v roce 2005! 6 let před uvedením Siri! O tom, že její hlas je použit pro Siri se dozvěděla náhodou od kamaráda. Susan Bennett propůjčila hlas také GPS navigacím a prvnímu mluvícímu bankomatu.

Historie vývojových fází iOS a odhad vydání iOS 7
Graf přehledně ukazuje, jak probíhaly vývojové fáze jednotlivých verzi iOS. Je i jasně vidět, které verze iOS přinesly více změn, nebo byly dokonce přelomové, a museli se déle vyvíjet a testovat. Podle jednoduchého výpočtu průměrů jednotlivých fází pak lze odhadnout, kdy vyjde iOS 7. Stále ovšem platí jednoduché pravidlo, že s iOS 7 můžeme počítat na konec roku, kdy Apple představí nové iOS produkty.

Android je nainstalován na 60% všech mobilních zařízení prodaných v I. kvartále 2013!
Podle společnosti Canalys dominuje na celosvětovém trhu s mobilními zařízeními v prvním čtvrtletí 2013 operační systém Android. Mezi mobilní zařízení jsou počítány smartphony, tablety a notebooky. OS Android, jak je vidět na obrázku, je nainstalován na 59,5% mobilních zařízení prodaných v 1. kvartále roku 2013 po celém světě. iOS a OS X od Applu je na druhém místě s 19,3%. V tabulce napravo vidíte nalevo..

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz