yApple.cz

iCloud pro Windows 4.0 - iCloud Drive i pro Windows!
Apple dnes vydal aktualizaci aplikace iCloud Control Panel, přidal nové funkce a také ji přejmenoval na iCloud pro Windows 4.0. Jak vidíte na obrázku, aplikace je stále velmi jednoduchá a stále mnoho funkcí nenabízí. Přesto potěší grafické zobrazení zaplnění místa na iCloudu, které je sdíleno pro všechny cloudové služby od Applu (včetně nového iCloud Drive), jeho správa a služba iCloud Drive. Určitě si přečtěte detaily..!

Aktualizaci provedete spuštěním Apple Software Update, nebo stáhněte aplikaci ZDE.

iCloud Drive

Pokud zaškrtnete tuto funkci, budou se vám automaticky synchronizovat soubory mezi úložištěm iClou Drive a přidělenou složkou v počítači. Tuto složku bohužel nemůžete změnit a Apple vám ji z neznámých důvodů ani uživatelsky přívětivě nezobrazí. Vězte tedy, že ji naleznete v umístění C:\Users\vasejmeno\iCloudDrive\. Když přidáte do této složky soubor, naleznete ho i v iCloud Drive na adrese iCloud.com. V této oblasti se má Apple ještě hodně co učit! Například od Dropboxu.

Fotografie

Ty fungují stejně jako iCloud Drive s tím rozdílem, že můžete změnit složku, kam se budou obrázky nahrávat. Také zde můžete povolit, či zakázat, stahování fotografií z vašeho Fotostreamu a nastavit Sdílení fotografií na iCloudu.

Záložky

Ve volbách synchronizace záložek můžete změnit prohlížeč! V mém případě přišla volba na prohlížeč Chrome, který používám na více platformách. Chrome si vyžádá stažení pluginu a pak již vše šlape.

Úložiště

Ke grafickému znázornění zaplnění vašeho úložiště na iCloudu přibylo tlačítko Úložiště. Pod ním se skrývá nabídka, kde můžete spravovat záznamy uložené v iCloudu. Uvidíte zde vaše zálohy a aplikace, které si na iCloud ukládají data, a kolik jich zabírají. Můžete zde smazat zálohy, ale pro správu aplikací vám nebudou stačit Windows. Budete potřebovat iOS 8 zažízení, nebo Mac s OS X Yosemite.

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz