yApple.cz

iCloud nabídne dvou fázové ověření identity
Apple testuje nové dvoufázové ověřování identity na některých účtech uživatelů iCloudu. Jak se ale ukázalo šlo zřejmě prozatím o chybný únik nové funkce iCloudu a tak byla tato novinka záhy opět všem uživatelům vypnuta. Může se jednat o pouhé testování této funkce v iCloudu, nebo se již dokonce chystá její oficiální představení.

Celý systém dvoufázové kontroly identity spočívá v tom, že dříve než získáte přístup k aplikacím Mail, Kalendář, Poznámky, Kontakty, Připomínky a iWork, bude vám zaslán SMS kód na jedno z ověřených iOS zařízení a až po jeho správném zadaní získáte přístup k celému iCloudu.

Dříve stačilo pouhé zadání hesla k iCloud účtu, to vás ovšem nově pustí pouze do aplikace "Najít iPhone". iCloud však naštěstí nabídne možnost zapamatování si zařízení na kterém verifikace proběhla, takže se budete moci i nadále přihlašovat pouze zadáním hesla. Dvoufázová kontrola tedy proběhne pouze jednou.

Tento nový způsob kontroly samozřejmě vede k vyšší bezpečnosti našich Apple ID. Systém už Apple implementoval v roce 2013 a je využit ke kontrole účtu, pokud chcete například stáhnout obsah z iTunes Store na nějaké vaše nové zařízení, nebo při změnách vašeho účtu. Nový způsob kontroly tak nahrazuje bezpečností otázky, které ke kontrole sloužily dříve.

Zdroj: www.macrumors.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz