yApple.cz

iCloud data ukládá Apple i na servery Googlu a Amazonu
Apple zveřejnil ve své příručce pro zabezpečení iOS aplikací, že pro ukládání iCloud dat nyní využívá datové sklady třetích stran, Google Cloud Platform a Amazon S3. Použití datových skladů třetí strany není od Applu novinkou, jen změnil dodavatele. Dříve Apple používal Microsoft Azure. Data jsou pochopitelně všude silně šifrována.

Nenechte se zlákat v představu nějaké senzace či bezpečnostního rizika. Jednotlivé nepersonalizované soubory jsou rozděleny na několik částí a šifrovány AES-128 a SHA-256 klíči.

Ani bohatý Apple zatím nemá dostatek svých datových skladů a musí využívat služeb třetích stran. Microsoft, Google a Amazon jsou největší hráči v tomto odvětví a má u nich data skoro každá větší firma, která pracuje s daty.

Apple stále buduje další svá datová centra, ale je to běh na dlouhou trať a dat exponenciálně přibývá. Nejvíce času v praxi zabere získání všech povolení..

Jinou otázkou je situace Applu v Číně. Tam Apple musel uložit data (stále zašifrovaná) na místních serverech a nyní, podle nových zákonů země, bude muset svěřit některé klíče k zašifrovaným datům čínské společnosti Cloud Big Data Industrial Development Co (GCBD).

Zdroj: www.macrumors.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz