yApple.cz

Druhá beta OS X Yosemite nabízí první pohled na nový "dark mode"
Poté co v úterý vyšly obě betaverze nových operačních systémů, byla v kódu OS X Yosemite objevena první zmínka o možné aktivaci tzv. "dark mode", který byl také představen na WWDC jako jedena z novinek. Tento nový mód tedy změní jinak průsvitné a šedé designové prvky na tmavě šedé až černé, jak můžete vidět na přiložených obrázcích.

Pokud tak máte přístup k developerské verzi a chtěli byste si tento nový grafický mód vyzkoušet, stačí do terminálu zadat následující kod: "sudo defaults write /Library/Preferences/.GlobalPreferences AppleInterfaceTheme Dark".
Ten by vám tak měl zpřístupnit onen "dark mode", který je ovšem stále ve velmi rané fázi a jsou tedy vidět výrazné nedodělky. K tomu, abyste se vrátili zpět k normálnímu zobrazení stačí v kodu změnit slovíčko "Dark" na "Light" a vše se vrátí do původní podoby.

OS X Yosemite se stále nachází v beta verzi a plná verze operační systému se očekává na podzim tohoto roku. To už bude "dark mode" přístupný pro všechny, kterým se tmavší varianta prostředí systému zalíbila.

Druhá beta OS X Yosemite nabízí první pohled na nový "dark mode"

Zdroj: appleinsider.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz