yApple.cz

Dostane OLED displej pouze větší iPhone?
Máme tu další nepopulární zprávu, která věští, že větší 5,5" iPhone se bude lišit od svého menšího 4,7" sourozence ve více ohledech. Podle několika starších zpráv očekáváme, že Apple osadí iPhony OLED displeji v roce 2017, nebo 2018.

Prezident a hlavní analytik Lee Choong-Hoon společnosti UBI Research se domnívá, že Apple nasadí OLED displeje v roce 2018, ale pouze u 30% iPhonů. Uvádí 30%, nebo ekvivalent ve 100 miliónech jednotek displejů. Do roku 2020 by zastoupení OLED displejů mohlo narůst na 80%.

Tyto prognózy lze číst tak, že v roce 2018 Apple nasadí technologii OLED displejů, ale budou jimi vybaveny jen nějaké iPhony. Pravděpodobně pouze 5,5" iPhony Plus. O 2 roky později by pak stále všechny iPhony neměly být vybaveny OLED displeji. Stále bude mít 20% iPhonů IPS displeje.

Ze zvyšujícím se počtem domněnek a odhadů analytiků, kteří mají přístup k informacím od dodavatelů, začíná být docela reálné, že by se nějaký budoucí iPhone mohl jmenovat iPhone Pro. Těch rozdílů začíná být opravdu hodně. Zatímco konkurence má své TOP modely a těm slabším dává přívlastek LITE, Apple by mohl mít iPhony a iPhone Pro s duálním fotoaparátem, Smart konektorem a OLED displejem.

UBI Research se domnívá, že hlavním dodavatelem displejů bude Samsung. Dalšími dodavateli budou LG, Japan Display a Foxconn, který vlastní Sharp.

Zdroj: 9to5mac.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz