yApple.cz

Další velká čistka aplikací i starých iPhonu a iPadů se blíží
V současné době iOS podporuje 32bitové a 64bitové aplikace, ale při instalaci 32bitové aplikace vás upozorní, že může zpomalit vaše zařízení. iOS byl prvním mobilním systémem, který byl plně 64bitový a brzy nejspíš nebude jiné aplikace podporovat.

Ve vydané 1. betě iOS 10.3 se ukazuje nová hláška při instalaci 32bitové aplikace oznamující, že s budoucími verzemi již nebude fungovat.

Je tedy jasné, že budoucí verze iOS již nebude 32bitové aplikace tolerovat a vývojáři budou muset své aplikace předělat. Nevyhnutelně tím spousta aplikací z App Storu zmizí, což bude nejspíš jen k dobru věci. Ostatně Apple již s čištěním App Storu začal. Předpokládám, že scénář bude následující. Na červnové WWDC, konferenci pro vývojáře, Apple oznámí vývojářům, že mají čas do konce roku, aby připravili své aplikace na pouze 64bitový iOS 11, který vyjde spolu s iPhony 8 koncem roku.

Nepříjemná situace nastane s podporovanými zařízeními. 64bitový Apple čip mají totiž iPhony od iPhonu 5s a iPady od iPadu mini 2. Starší zařízení tak nejspíš definitivně odejdou do křemíkového nebe.

Zdroj: www.macrumors.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz