yApple.cz

Co lidé s Apple Watch nejčastěji dělají? Na co je skutečně používají?
Dvě rozdílné studie ukazují, jak uživatelé používají Apple Watch, respektive jaké funkce využívají nejčastěji. Průměrný uživatel interaguje s Apple Watch 60 - 80-krát denně. Zdaleka nejčastěji jde o běžné zjištění, kolik je hodin. Nejméně častou událostí je kontrola emailů.

1. studie od Wristly se ptala 1450 respondentů a vyhodnotila odpovědi. 2. studie Stockholm University se zúčastnilo sice pouze 12 respondentů, ale byli sledování nositelnými kamerami a vyhodnoceno, co dělali s Apple Watch skutečně.

Výsledky 1. studie Wristly

96% respondentů uvedlo, že nejčastěji pouze koukají na ciferník. Následovalo sledování aktivity, reakce na textové zprávy a kontrola srdečního tepu pomocí Siri. Nejméně požívanými funkcemi je ovládání (AW jako ovladač) a hraní her.

Wristly také zjistilo, že celá pětina uživatelů počítá s tím, že Apple Watch na zimu bude méně používat, nebo je dokonce odloží. Při chladném a vlhkém počasí, kdy je ruka často zahalena větší vrstvou oblečení a méně se sportuje venku, je to vcelku pochopitelné.

Co lidé s Apple Watch nejčastěji dělají? Na co je skutečně používají?

Výsledky 2. studie Stockholm University

Studie Stockholm University je trochu zajímavější, protože ukazuje v grafu průměrné hodny časů, jaké uživatelé v jednotlivých aplikacích strávili. Myslím, že graf není potřeba celý popisovat. Koukáním na ciferník (s Komplikacemi) strávili uživatelé 50% času a průměrně jim to zabralo 3,8 sekundy.

- Zajímavé ovšem je, že uživatelé málo používají Siri (2%).
- Že na obrazovce s ikonami dlouho hledají aplikaci (33,6 sekund)!
- Na Mail nekouká témě nikdo (0,1%)
- Aplikace od Applu i ty ostatní, a to už jsou dostupné ty nativní, jsou užívány po 1% času.
- V aplikaci Mapy, když už jí otevřou (1%), stráví nejvíce času 46 sekund v průměru.

Co lidé s Apple Watch nejčastěji dělají? Na co je skutečně používají?

Zdroj: 9to5mac.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz