yApple.cz

Apple vyvinul MicroLED v utajovaném zařízení, tvrdí Bloomberg
Že chce Aple vyrábět MicroLED displeje, které by měli nahradit OLED displeje, o tom už jsme psali koncem minulého roku. Tenkrát Bloomberg tvrdil, že Apple s TSMC již pracuje na nasazení technologie do hromadné výroby. Podle nové zprávy, rozněž od Bloombergu, se věci mají trochu jinak.

Jen pár minut cesty od Apple Parku se má totiž nacházet tajné vývojové zařízení v Santa Clara, kde Apple MicroLED displeje vyvinul. Zařízení má 5760 čtverečních metrů a pracuje zde asi 300 inženýrů, kteří se soustřeďují na technologie, v rámci tzv. projektu T159, pro produkty příští generace.

Ve starší zprávě z konce minulého roku také zaznělo, že první displeje se objeví pravděpodobně v některé příští generaci Apple Watch. To by mělo nadále platit.

V tajném závodu umí vyrábět funkční vzorky, které Apple může rovnou testovat. Koncem roku 2017 zde byli pravděpodobně vyrobeny první MicroLED displeje pro Apple Watch.

Zařízení má jednu velice důležitou funkci. Vyvíjet budoucí technologie s maximálním utajením a co nejdále od velkých výrobců. Vše za účelem zachování vlastnictví technologií - patentů. Jinými slovy co nejdál od čínských výrobních linek.

Nahrazení OLED displejů displeji MicroLED, ale neproběhne tak rychle jak jsme doufali. Prý to může ještě trvat několik let. Nejdříve se objeví v Apple Watch a potom v iPhonech, podobně jako tomu bylo s OLED.

Zdroj: appleinsider.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz