yApple.cz

Apple v iOS 8.0.2 spustil iCloud Photo Library - Knihovnu fotografií iCloud, prozatím v betaverzi
S vydáním opravného iOS 8.0.2 můžete v nastavení konečně najít volbu iCloud Photo Library, byť v beta verzi. Aktivace iCloud Photo Library převede všechny vaše fotografie (Celou knihovnu) do iCloudu, abyste si mohli všechny fotografie a videa prohlížet na všech Apple zařízeních. Prakticky jde o náhradu Fotostreamu, ale nic není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.

iCloud Photo Library

Apple vás před aktualizací na iCloud Photo Library (Neboli Knihovnu fotografií v iCloudu) upozorní, abyste si své fotografie z daného zařízení, kde iCloud Photo Library aktivujete, zálohovali přes počítač, jelikož se jedná stále o beta provoz služby. Ono označení Beta nejspíš může i za to, že po aktivaci služby zůstane v nastavení na stejné obrazovce položka Můj fotostream. Pro mě osobně je to nelogický krok, ale snad za to může právě ona Beta. Kdybyste někdo věděl proč tomu tak je, dejte mi prosím vědět v komentáři.

Zálohu provedete připojením iZařízení k počítači a importem fotografií na disk.

Jak zapnout (vypnout) iCloud Photo Library

iCloud Photo Library (Beta) aktivujete v Nastavení -> Obrázky a fotoaparát -> Aktivovat iCloud Photo Library (Beta) nebo také v Nastavení -> iCloud -> Fotografie -> Aktivovat iCloud Photo Library (Beta)

Po aktivaci se zobrazí další volby u kterých se můžete rozhodnout jestli chcete v iPadu nebo iPhonu ukládat originální soubory, nebo optimalizované (Zmenšené) soubory obrázků a videí pro dané zařízení. V obou případech zůstanou v iCloudu originální soubory.

Jak smazat fotografie a videa v iCloud Photo Library

Pokud chcete fotografie v Knihovně v iCloudu smazat Nastavení -> Obecné -> Využití -> Sekce ICLOUD Spravovat úložiště -> Knihovna fotografií služby iCloud -> Deaktivovat a smazat

Zde nastává CHAOS, který také přičítám Beta verzi iCloud Photo Library.

- Informace o velikosti vašich fotografiích a videích zde podle mě neodpovídá, nebo má nějaké zpoždění. Udělal jsem praktický test s natočením delšího videa. Zde se změna nijak neprojevila, v zobrazení celkového objemu mého iCloud úložiště však ano!

- Když deaktivujete a smažete, bude podle Applu deaktivována služba iCloud Photo Library na všech vašich zařízeních. V nastavení (viz výše) zůstane však aktivována(?!).

- Po deaktivaci a smazání zůstanou vaše fotografie a videa následujících 30 dnů v iCloudu - Nejspíš myšleno ve vašem Fotostreamu.

iCloud Photo Library a úložiště

Soubory v iCloud Photo Library (Po aktivaci celá vaše knihovna) se pochopitelně počítají do zabraného prostoru ve vašem iCloud úložišti. Pokud si tedy nechcete přikupovat úložiště a fotíte (Předpokládám, že fotí každý) a zároveň chcete mít fotografie pouze například ve vašem iPhonu, neaktivujte na něm iCloud Photo Library. Ze stejného důvodu jste dříve nejspíš měli zakázanou zálohu fotografií na iCloud. Toto nastavení však zůstalo i v iOS 8 po aktivaci iCloud Photo Library (Opět nechápu, nejspíš opět Beta provoz služby) viz nastavení o pár řádek níže. Vždyť iCloud Photo Library by mělo prakticky nahradit i zálohování fotografií.

V Nastavení -> Obecné -> Využití -> Sekce ICLOUD Spravovat úložiště -> Vaše zařízení, např. Tento iPad uvidíte v sekci VOLBY ZÁLOHOVÁNÍ položku Knihovna fotografií s prostorem, který ve vašem zařízení zabírá. Pokud ji aktivujete, budou se vaše fotografie a videa z daného zařízení zálohovat do iCloudu a zabírat v něm místo.

V Nastavení -> Obecné -> Využití ->Sekce ÚLOŽIŠTĚ Spravovat úložiště -> Obrázky a fotoaparát uvidíte kolik zabírají soubory ve vašem zařízení zvlášť pro Knihovnu (Pořízené daným zařízením), Fotostream a Sdílená alba.

Odkaz na tento článek/návod naleznete v článcích/návodech iOS 8 - Kde jsou složky Fotoaparát a Fotostream? Vše o fotkách v iPhonu a iPadu a iOS 8 - Tipy a triky.

Přiznám se, že mi tato tématika dala pěkně zabrat a fungováním si nejsem zcela jistý. Kdybyste někdo problematice rozuměl podrobněji a odhalil ve výše uvedeném textu nějaké nesrovnalosti, dejte mi prosím vědět prostřednictvím komentářů. Matouš

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz