yApple.cz

Apple sníží cenu iPhonu Xr a vzkříšení iPhonu X
Respektovaný Wall Street Journal přišel se zprávou, že se Apple chystá snížit cenu iPhonu Xr v Japonsku prostřednictvím dotace japonským operátorům. Nová cena by se měla projevit až příští týden.

Snížení ceny iPhonu Xr

Ke snižování ceny Apple přistupuje výjimečně, ale ne zcela bezprecedentně. V Japonsku mají iPhony dominantní postavení, ale Japonci stále kupují oblíbený iPhone 8 a iPhone 8 Plus. Dokonce více než iPhone Xr, který láká větším bezrámečkovým displejem. Trend je nejspíš pro Apple dostatečně významný, aby se uchýlil ke snížení cen. Bohužel ale zvolil způsob, který zvýhodní operátory.

V tuto chvíli nejsou žádné zprávy o tom, že by Apple jakýmkoliv způsobem plánoval snižovat ceny iPhonů Xr i v jiných regionech.

Vzkříšení iPhonu X

Apple prý také plánuje obnovit výrobu iPhonů X. Důvodem má být smlouva se Samsung Displej na výrobu OLED panelů, které musí Apple odebrat v předepsaném minimálním množství. Nově vyrobené iPhony X prý znovu nezačne prodávat Apple, ale pouze ostatní smluvní prodejci. Není ani jasné, jestli se začne prodávat znovu po celém světě, nebo jen v některých regionech.

Zdroj: 9to5mac.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz