yApple.cz

Apple se údajně chystá vyrábět tenčí a jasnější Micro-LED displeje
Následující zpráva by mohla potěšit všechny přesvědčené odpůrce OLED displejů. Podle nové zprávy od DigiTimes spolupracuje aktuálně Apple s TSMC na uvedení tzv. Micro-LED displejů do hromadné výroby.

Prý již spolu řeší, jak displeje vyrábět ve velkém, to je spolehlivě a za rozumnou cenu. Tyto displeje se pochopitelně mají objevit v budoucích Apple zařízeních, ale podle odhadu nejdříve v roce 2019. Také se očekává, že zkušební nasazení ve velkém bude nejdříve u Apple Watch, a pak teprve možná u větších zařízení - iPhonů.

Micro-LED diody mají mnoho stejných výhod jako ty v OLED displejích, ale mají vylepšené přesnosti barev, zdokonalenéhý kontrast, rychlejší odezvy a ještě lepší černou barvu. Na rozdíl od OLED displejů mohou být ještě tenčí, mnohem jasnější a energeticky účinnější. Mikro LED diody mají rovněž anorganické LED nitridy na bázi galidu, které mají delší životnost než organická sloučenina používaná v OLED displejích.

Apple nedávno informoval zákazníky, že i displejů v iPhonech X se týká možné vypalování pixelů, ale zároveň dodává, že OLED displej v iPhonech X je ten nejlepší jaký kdy ve smartphonu byl. Skutečné problémy s vypalováním pixelů ukáže pouze čas, proto nebuďme zase přehnaně skeptičtí. Ostatně iPhony X se prodávají skvěle i přes tyto možné problémy.

Zdroj: www.macrumors.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz