yApple.cz

Apple prý nezanevřel na 4" iPhone. iPhone 7 s dvěma velikostmi RAM?!
Přečtěte si nejnovější "iPhone předpovědi" od respektovaného analytika Ming-Chi Kuo z KGI..

4" iPhone beze jména

Podle předpovědi pana Ming-Chi Kuo z KGI je poptávka po iPhonu s 4" displejem stále velmi vysoká a Apple chystá menší (Na dnešní poměry) iPhone představit v první polovině roku 2016. Mělo by jít o modernizovaný iPhone 5s se silnějším SoC Apple A9, aby na něm hladce běžel iOS 9 a nadcházející iOS 10. Odlišovat od iPhonů 6s by se měl absencí na tlak citlivého displeje s 3D Touch technologií. Podle Kua by Apple mohl nového 4" iPhonu dodat na trh do konce roku 2016 20 - 30 milionů kusů.

Jelikož by mělo jít o iPhone s kovovým rámečkem, nikoliv "plasťáka", zůstává záhadou, jak by se nový 4" iPhone vlastně jmenoval. Napadá vás nějaký výstižný název?

Apple prý nezanevřel na 4" iPhone. iPhone 7 s dvěma velikostmi RAM?!

iPhone 7 s dvěma velikostmi RAM?

iPhone 7 vyjde zase rok, to je jistota. Kuo očekává, že bude vybaven další generací 60-bitového SoC - Apple A10, který přinese zase o něco vyšší výkon a snad i úsporu energie. Teď to začíná být zajímavé. Apple prý začne rozlišovat modely i podle velikosti RAM. iPhone 7 s 4,7" displejem bude vybaven 2GB RAM, zatímco iPhone 7 Plus s 5,5" displejem s vyšším rozlišením bude vybaven 3GB RAM!

To je hodně troufalá predikce. Zvláště když si uvědomíme, že Apple nasadil 2GB RAM teprve u současného modelu po mnoha letech, kdy měly iPhony 1GB RAM. Apple iOS zařízení, respektive iOS 9.x hospodaří s pamětí RAM daleko lépe než konkurenční mobilní systémy (Android) a vyšší RAM přináší také vyšší nároky na baterii, jelikož musí být stále napájena. Domnívám se, že 2GB u iPhonů bude na delší dobu stačit. U iPadů je to věc jiná a zvlášť u iPadu Pro, který je vybaven 4GB RAM kvůli rozlišení a běhu 2 aplikací současně.

Další, jen 2 měsíce stará, předpověď Ming-Chi Kua hovoří o ještě tenčí konstrukci a zpráva z poloviny tohoto roku nám dala naději, že by iPhony 7 mohly mít konečně bezdrátové nabíjení, které by konečně, díky svým vlastnostem, stálo za to.

Apple prý nezanevřel na 4" iPhone. iPhone 7 s dvěma velikostmi RAM?!

Zdroj: www.macrumors.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz