yApple.cz

Androiďáci chtějí iPhone a Apple koupil zajímavý startup

Zelené plátno bez zeleného plátna

Apple koupil v prosinci 2017 dánský startup Spektral (dříve CloudCutout), který vyvinul technologii pro inteligentní oddělování objektů a pozadí u fotografií a videí v reálném čase. Něco jako zelené klíčovací plátno, ale bez plátna. Složitá softwarová technologie je založena na neuronových sítích, strojovém učení a teorii spektrálních grafů. Budoucí využití se očekává ve fotoaparátu a rozšířené realitě. Cena akvizice je odhadována na 30 milionů dolarů.
iPhone chce pětina Androiďáků

Podle studie Merrill Lynch Global Research, které se zúčastnilo přes 32 tisíc uživatelů smartphonů, má Apple nejvěrnější zákazníky. 70% si jich plánuje koupit příště zase iPhone. Ostatní procenta v každém sloupci představují, kam chtějí uživatelé dané značky zběhnout. V řádkách zase přehledně vidíme od kterých značek chtějí uživatelé přejít ke konkrétní značce. V prvním řádku tedy vidíme, že iPhone si plánuje příště koupit průměrně cca 20% majitelů ostatních značek. Taková čísla nemá nikdo jiný.

Uvažte, že největší důvodem majitelů Androidů je, že iPhony jsou předražené, a přesto jich chce tolik iPhony. Že by se dozvěděli o spolehlivosti, nebo že jim déle vydrží, nebo že je nebude Google šmírovat?

Androiďáci chtějí iPhone a Apple koupil zajímavý startup

Zdroj: www.macrumors.com | appleinsider.com

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz