yApple.cz

Setkali jste se s "1%" problémem ukazatele baterie? (Video)
V poslední době se mi několikrát stalo, že baterie mého iPhonu 6 s iOS 9.2.1 klesne při focení, nebo natáčení videa, bleskurychle na jediné procento. Během několika fotografi třeba o desítky procent.

Problém je v tom, že se baterie ve skutečnosti takto rychle nevybije. Pouze ukazatel spadne až na "1%". Když při tomto zobrazení 1% dále využíváte energeticky náročný fotoaparát (Ale rozhodně ne zas až tolik), iPhone 6 se vypne jakoby byl skutečně vybitý a hlásí, že potřebuje dobít. Méně náročné aplikace dále používat lze, přičemž se stále zobrazuje "1%".

Z tohoto stavu se však sám po cca 20 minutách probere, jde zapnout a zobrazuje správný stav. Ale pouze chvilku a většinou začne po chvíli opět zobrazovat "1%". Skutečný stav se také zobrazí okamžitě poté, co jej připojíte na nabíječku. Z 1% skočí v mém případě, jak je vidět ve videu, na 14%.

Stejný stav se mi stal venku (5°C) i doma, takže vliv teploty vylučuji. I s více nabitým iPhonem než ukazuje video. Mezi pokusy byl iPhone 6 restartován.

Omluvte moji roztřesenou ruku :)

Kryty na iPhone | yApple.cz

yApple.cz