iBook Store

Apple předělal stránku System Status, která ukazuje stav všech 53 online služeb
Předělaná stránka je zjednodušená a už neukazuje časovou osu stavů jednotlivých služeb. Celkem zde naleznete 53 služeb u kterých svítí velké tečky..

Apple propaguje knihy rozšířené edice ságy Píseň ledu a ohně (Hra o trůny)
Knihy ságy Píseň ledu a ohně od George R. R. Martina, které jsou také známy jako seriál HBO s názvem Hra o trůny, jsou dostupné v rozšířené edici..

Apple se vyjímečně omlová za vápadek App Store a dalších online služeb
Možná jste si výpadku ani nevšimli, možná jste ho zaznamenali jen okrajově, výpadek však trval (Nebo dále trvá) mnoho hodin a Apple se za něj veřejně omlouvá. Není vůbec obvyklé..

Apple vám do 14ti dnů vrátí peníze za zakoupený obsah v App Store, iTunes a iBook Store!
Apple aktualizoval své podmínky pro používání App Store, iTunes a iBook Store dle požadavků Evropské Unie. Apple vám nyní vrátí do 14 dnů peníze z nákupů v App Store a iTunes bez jakýchkoliv otázek - bez udání důvodu. V praxi tedy..

Informace o funkci Family Sharing se začínají objevovat v App Store
Aplikace v iOS a Mac App Store začínají ve svých popiscích zobrazovat i informaci o tom, zda podporují novou funkci Family Sharing. Vše se děje ještě před oficiálním spuštěním plných verzí iOS 8 a OS X Yosemite, aby vývojáři stihli vše otestovat a doplnit informace ke svým aplikacím.

Apple koupil BookLamp startup za 15 milionů dolarů
Apple koupil společnost BookLamp, která je nazývána jako "Pandora pro knihy" a nabízí osobní doporučení knih čtenářům, na základě speciálního algoritmu. BookLamp přestal být poprvé aktivní v dubnu tohoto roku, což se dá brát i za období, kdy Apple koupil tuto společnost.

Služba "iTunes Pass" je nyní dostupná i v USA a Austrálii
Po úterním představení nové služby iTunes Pass pro Japonsko, která umožňuje zákazníkům dobíjet své iTunes Store účty bez nutnosti kupovat si fyzické kupóny, je dnes služba přístupná i pro zákazníky v USA a Austrálii. Uživatelé v Kanadě a Velké Británii také hlásí, že už mohou využit tuto službu, ale zatím nejsou oficiálně uvedeny na Apple stránkách.

Apple souhlasí se zaplacením 400 milionů amerických dolarů kvůli žalobě o cenách ebooků
Apple se dohodl na vyplacení přibližně 400 milionů dolarů jako součást odškodnění zákazníků a 33 států USA ve věci nelegálního fixování cen ebooků. O celé věci informoval generální prokurátor Eric T. Schneiderman.

Apple vydal příručku iOS Human Interface Guidelines pro vývojáře
Oficiální Apple příručka iOS Human Interface Guidelines je optimalizována pro iPad a vývojáři se v ní dozví jak optimálně navrhovat rozhraní iOS aplikací. Tato příručka byla dostupná pouze přes vývojářský portál Applu. Nyní si ji každý může zdarma stáhnout z iBooks Store na iOS i Macu.

Příště se zmrazit nenechám (Recenze knihy)

David Moren je hlavní hrdina ujetého díla: Příště se zmrazit nenechám. David pracuje jako redaktor časopisu A-Plus. Píše různé články a drby, které nemají žádnou hodnotu. Přemýšlí o článku, který by z něj udělal slavného novináře. Stále nemůže narazit na téma, pomocí kterého by toho dosáhl. Jednoho dne, když sedí v práci a dělá svojí každodenní rutinu přijde e-mail, který mu změní život..

yApple.cz